Jeden z piękniejszych składników – drzewo sandałowe

Drzewo sandałowe. Kto go nie zna? Ale możemy też zapytać, kto miał możliwość powąchania oryginalnego, naturalnego olejku z drzewa sandałowego? Dodajmy jeszcze, że byłby to olejek pochodzący z Mysore w Indiach, czyli stolicy pozyskiwania tego surowca na świecie. Okazja taka natrafia się właśnie teraz – w postaci zapachu Santal, który  bazuje na tym właśnie olejku. Drugim ważnym składnikiem tych perfum jest olejek Neroli z Tunezji –  najlepszy dostępny na rynku.

Wracając do drzewa sandałowego – jest to jeden z niewielu składników, które podobają się niemal każdemu. Uniwersalność i ponadczasowość tego aromatu ma niestety często odzwierciedlenie w powszechnie nadużywanych chemicznych zamiennikach tej esencji.

Tak więc naturalny olejek sandałowy jest ważnym, wspaniałym składnikiem o znaczących właściwościach leczniczych, i przede wszystkim  o zniewalającym, niemalże mistycznym aromacie. Olejek zawarty w perfumach Santal ma nieco męski profil, jednak kwiatowe serce tych perfum, równoważy ten efekt w stronę bardziej uniwersalnego zapachu unisex.

Podsumowując, Santal to bardzo uniwersalny zapach, zbudowany z najlepszej klasy ponadczasowych olejków, których trudno nie lubić. Jednak najważniejszy jest fakt pochodzenia i jakości tych esencji – jeżeli ktoś jest zniechęcony do tych aromatów za sprawą powszechności ich występowania w smutnej, chemicznej wersji to koniecznie powinien zrewidować swój pogląd na ten temat testując zapach Santal. Pięknych wrażeń!

SANTAL Eau de Parfum